Субота, 27.04.2024, 11:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Черкаське обласне відділення Федерації Кіокушин-кан карате України
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Ви знайомі з карате Кіокушин?
Всього відповідей: 79
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                                                                                                                                                                                                                 

   Масутацу Ояма

 

    Найяскравіше віддзеркалення післявоєнного буму карате знайшло в діяльності Масутацу Оями - великого майстра і не менш великого організатораякий створив фантастичний по масштабах та славі стиль каратеМасутацу Ояма, який народився в 1923 році, відноситься до нового покоління каратистів, яке якісно відрізняється від безкорисливих подвижників минулих часів: прагнення до самоствердження за будь-яку ціну вело його по тернистій дорозі до вершин. Кореєць за походженням, він належав до етнічної меншості, яка багато століть була об'єктом дискримінації в єдиному по національному складу японському суспільстві. У першій половині XX століття, коли Корея перетворилася на колонію японського імперіалізму, сегрегація корейців, у тому числі і уродженців Японських островів, стала нормою державної політики. Можливо, саме усвідомлення деякої ущемленості і пробудило в здібному корейському хлопцеві бажання досягти успіху. Псевдонім, під яким він став відомий світу, Ояма Масутацу (букв. "той,що примножує свої досягнення, подібні до високої гори") втілює чистолюбиві юнацькі мрії.

    Ояма почав займатися карате порівняно пізно - з дев'яти років. Вже в п'ятому класі він став володарем першого дану і з тих пір прагнув методично опановувати всі існуючі стилі  карате.Вступивши в 1943 р. в Токійський інститут, Ояма записався в секцію карате-до Годзю-pю і всього за декілька місяців отримав четвертий дан за програмою цеї школи. До кінця війни двадцятидвохрічний майстер не знав собі рівних в світі спортивного карате-до, але його цікавило зовсім інше. Переживаючи важкі часи, він усамітнився на горі Мінобе і там протягом року від зорі до зорі вдавався до фізичних і духовних занять. Ояма поставив собі мету-максимально розвинути фізичну силу, витривалість та силу своїх ударів, для того, щоб згодом протиставити стилям обмеженого спортивного карате,що затвердилися в Японії справжнє бойове мистецтво. В результаті він отримав упевнену перемогу в 1947р. на першому післявоєнному Всеяпонському чемпіонаті з бойових мистецтв, нокаутувавши всіх своїх суперників.

    В період свого першого перебування в горах Ояма притримувався суворого режиму, який незрідка фігурує в біографіях майстра і служить повчанням для його учнів: 

    4 години ранку - підйом.Медитація із закритими очима - 10 хв. Біг по горах - 2 години. 7 годин ранку - приготування їжі. 8 годин ранку - трапеза, що поєднує сніданок і обід. 9 годин ранку - початок тренувань. Десять разів виконати комплекс з п'яти вправ: 1) підняти 20 разів штангу 60 кг;  2) віджатися на пальцях 20 разів; 3) віджатися в стійці на руках 20 разів; 4) підтягнутися на перекладині 20 разів; 5) нанести по 20 ударів кулаком справа і зліва по маківаpі.

    Після виконання кожного комплексу зробити дихальні вправи і негайно приступати до наступного комплексу. Після десятиразового виконання вказаного комплексу відпочинок до 11 годин. 11 годин ранку - виконання ката. При цьому щодня виконувати по 100 разів яку-небудь одну ката. Hапpиклад, в перший день Пінан-1, в другій Пінан-2 і т. д., поки не будуть виконано всі п'ять комплексів Пінан, а потім виконувати їх в зворотному порядку. Те ж саме виконати з останніми ката.

    2 години після полудня – атлетична підготовка. Підняти 60 кг. штангу 20 разів, потім поступово нарощувати навантаження. Зробити 1000 віджимань: 200 разів на двох пальцях, 200 разів на чотирьох пальцях, 400 разів на п'яти пальцях. Перед кожним комплексом робити невелику перерву. Інколи для різноманітності робити 1000 віджимань на кулаках з перервою після 500.

    3 години після полудня - розробка прийомів спарингу; вправи з маківаpою; лазіння по канату; вправи для пресу - 200 разів; розбивання каменів.  5 годин після полудня - приготування їжі. Вечеря.  6 годин після полудня - медитація і відхід до сну.

    У 1948 році Ояма остаточно вирішує присвятити своє життя карате і вдруге усамітнюється в горах Кієсумі,де на цей раз вже проводить 18 місяців вдосконалюючи свою техніку та загартовуючи тіло.Пізніше,згадуючи цей період Ояма скаже ..."Мені нерідко уявлялись галюцинації,такими тяжкими були мої тренування"... 

    Проте для майстра, що вирішив кинути виклик найбільшим школам і запровадити нову методику навчання, однієї перемоги на чемпіонаті було недостатньо. Як людина сучасного складу, Ояма швидко зрозумів, що допомогти йому в такому сміливому починанні може лише потужна реклама. З властивою йому цілеспрямованістю він зайнявся підготовкою грандіозної рекламної кампанії, тренуючи і готуючи вражаючі для людей трюки. У 1949 р. він оселився біля міської бійні і провів там сім місяців, вивчаючи звички тварин. Він розробив новий спосіб забою биків голіруч, навчившись відрубувати тваринам роги під корінь ударом шуто (рука-меч). Незабаром був знятий документальний фільм, що зберіг першу в світі кориду, де тореадор виступав абсолютно беззбройним. Сутичка, всупереч чеканням самого Оямипройшла не зовсім гладко, але все таки бик був повержений. Реклама зробила свою справу - перед відважним каратистом відкрилися широкі горизонти всесвітнього успіху. За час своєї практики Ояма убив п'ятдесят биків. Згодом він писав, що збирався продовжити експеримент з ведмедем і тигром, але не вистачило грошей на придбання хижаків, та до того ж і Управління охорони тварин запротестувало.

                                                                               

    У 1952 р. Ояма відправився в гастрольну поїздку по Сполучених Штатах, де викликав великий фурор, демонструючи надлюдські номери. А як повинні були реагувати американські глядачі, коли заїжджий майстер колов, ніби фарфорові, величезне каміння, зносив шийки пивним пляшкам, бив себе молотком по кісточках пальців, пробивав руками і ногами товстенні дошки, укладену в п'ятнадцять-двадцять шарів черепицю і лежачі один на одному три-чотири цеглини!

    Божественна рука - охрестили його журналісти. Листи шанувальників приходили тисячами.Почали зявлятися необхідні для відкриття власної школи кошти.

    Повернувшись до Японії, Ояма приступив до створення нової школи карате Кіокушинкай (Суспільство Абсолютної Істини), відкрито протиставивши її всім раніше існуючим напрямам і стилям каратеВ даний час філії федерації Кіокушин карате об'єднують сотні тисяч людей в десятках країн світу.

                                                                                           

    Сам Ояма не приховував прикладного,реального спрямування своєї школи. Відмовившись від догматичних установок традиційних бойових мистецтв і перш за все від підходу організації школи як секти, він зробив генеральну ревізію всіх видів єдиноборств без зброї і із зброєю з метою відібрати необхідні для своєї системи елементи. Всі вони в комплексі покликані були забезпечити вимоги школи: силу,стійкість, ефективність.

    В 1958 році Ояма видає свою першу книгу- "What is Karate"В цьому ж році знову їде до США,де по запрошенню ФБР на протязі двох місяців викладає карате,і відразу після цього викладає карате і в відомому піхотному училищі Вестпоінт.

    Далі Ояма проводить велику,титанічну роботу по розвитку стилю карате Кіокушин.Відкриває зали та федерації по всьому світу,проводить турніри Світового масштабу,результатом чого стало визнання карте Кіокушин як одного з найсильніших видів єдиноборств.

                                                                               

    Та на жаль,26 квітня 1994 року,на 71 році життя Масутацу Ояма покинув цей світ.

    Головне в системі Масутацу Оями що знаходить відгук в серцях мільйонів,є не суха теорія, не медитація і не розучування стандартних ката, а практична віддача на тренуваннях, максимальна ефективність техніки,жорсткість та безкомпромісність поєдинків,сильне тіло та сильний дух спортсменів. Недарма одним з основних напрямків підготовки в Кіокушині став змагальний напрямок,адже тільки в безпосередньому використанні можна максимально опанувати техніку єдиноборств і досягти максимального рівня майстерності. Також для своїх учнів Ояма розробив цілий каскад запаморочливих трюків, що втілюють вищі досягнення карате на фізичному рівні.

   ..."Головне в карате не перемога чи поразка,а виховання характерів займючихся"...

                                                                                                             Масутацу Ояма
                                                                 

________________________________________________________________________                                                                                                                               

                                                                                                                               Дольф Лундгрен: "Стать лучшим!"

                                                                                        

Узнаёте? Убойная машина, универсальный солдат всех времён, пастор-убийца, красный скорпион и полицейский в одном лице. Это актёр и боец Дольф Лундгрен. 
Трудно поверить, но в детстве он был маленьким, щуплым и болезненным мальчиком. Его самочувствие зависело буквально от всего, и всё из-за аллергии. Так бы и пошёл Ганс, это его настоящее имя, в науку по родительским стопам, если бы однажды на своём столе не нашёл брошюрку по каратэ. Она-то и изменила всю его жизнь.
Уже в 70-х Ганс в течение трёх лет завоёвывает титул чемпиона Швеции. А затем побеждает на Открытом чемпионате в Великобритании, чем и открывает свою международную карьеру. Желая познать истоки стиля борьбы каратэ кёкусинкай, Ганс отправляется в Японию к самому Масутацу Ояма. И становится одним из лучших его учеников. Вскоре он участвует во Втором Открытом Чемпионате Мира по каратэ Кёкусинкай в Токио. И проигрывает. Но проигрывает знаменитому Накамуре Макото только в третьем раунде, в назначенное дополнительное время.

 


В 80-м и 81 Лундгрен уверенно завоёвывает звание Чемпиона Европы в тяжёлом весе. И тогда же получает долгожданный черный пояс. Ещё год спустя – снова одерживает победу. На этот раз  - на 4-ом открытом чемпионате Австралии по каратэ Кёкусинкай. 
После этого боя Лундгрен стал всемирно популярным. Зрители особенно отмечали артистизм и красоту его поединков. Гансу было немного за двадцать, а равных ему уже не находилось. Быстрота и динамичность, мощные выпады и сокрушительные удары делали его практически непобедимым. Вейн Смит, Майкл Маджевски и даже Гриллмаер пали от рук двухметрового шведа. 
На одном из соревнований присутствовала актриса, певица и фотомодель Грейс Джоунс. Она пригласила Лунгрена сперва к себе в телохранители, а затем – на большую сцену Голливуда. Во время съёмок серии о боксёре Роки, Сталлоне попросил Дольфа, играющего Ивана Драго, бить себя в полную силу. В конце дня Сталлоне увезли в больницу. Лундгрен навсегда сохранил амплуа железного парня. На протяжении всей своей кинокарьеры Дольф оставался непробиваемым верзилой, главным оружием которого была его пустая рука.

Автор: Олеся БУРАВОВА, 2008 г.

Взято з сайту www.boets.ru


________________________________________________________________________

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz